Přijďte se o víkendu podívat na zápasy s polskými i německým soupeřem!

PDF download

Zobrazit celou zprávu
11.10.2023 Martin Šorf

Úspěšný vstup mužů do soutěže aneb když chcete vyrazit na venkovní utkání....

V pátek 6. 10. tým mužů zajížděl k prvnímu utkání letošního ročníku Východočeského přeboru do Josefova k místním Kanonýrům na předehrávané utkání 3. kola. Od minulé sezóny se družstvo mužů lehce pozměnilo a tak se přihodilo, že na náročné utkání v Josefově jsme měli odjíždět pouze v šesti. Vzhledem k tomu, že následující den nás čekal další zájezd, také v šesti, bylo nutné nějak zasáhnout, aby se z prvního soutěžního víkendu nestal také ten poslední. Omluvenky od hráčů přicházely z různých, ale pochopitelných důvodů - práce, rodina. Nakonec se podařilo domluvit ještě užší spolupráci s basketbalovým klubem v České Třebové, vyřešit rychlé hostování a nakonec to dopadlo tak, že jsme odjížděli do Josefova s devíti hráči. Utkání začalo v devatenáct hodin a hned první čtvrtina naznačila, že zápas bude vyrovnaný a tvrdý. Ve vedení se střídaly oba týmy, pokud jeden odskočil druhý to dotáhl, takto to probíhalo až do čtvrté čtvrtiny, kdy se nám podařilo v závěru po nájezdech a trestných hodech odskočit na rozdíl čtyř bodů a poté už jsme skóre navyšovali díky proměněným šestkám. Utkání jsme dovedli do vítězného konce také díky zónové obraně, kterou jsme praktikovali po celou dobu utkání. Životní výkon v našem dresu předvedl Matouš Jelínek, když byl na lavičce, vedle sebe měl balení hroznového cukru.... Výborně zapadli noví hráči z České Třebové, kteří budou vítanou posilou našeho týmu. Abych dokončil myšlenku z nadpisu, pokud chcete vyrazit na venkovní utkání a nemáte dostatek hráčů, zeptejte se Tomáše Skalického alias Skaldy, jak se to dělá.

výhra 06.10.2023 Kanonýři Josefov "B" - BK Ústí nad Orlicí 67:74 (18:15 32:37 60:52)
Matouš Jelínek - 21, Vít Junk - 18, Štěpán Kovář - 9, Vojtěch Pecháček - 9, Šimon Kovář - 8, Martin Tomik - 5, Tomáš Skalický - 2, Samuel Tomeš - 2, Jan Málek - 0

Sobotní výhra a Pán prstenů

V sobotu 7.10. jsme vyrazili na další zájezd, tentokrát do Nového Bydžova. V podvečerních hodinách začalo utkání s místními basketbalisty před poměrně slušně zaplněnou sportovní halou. V dopoledním telefonátu bylo slíbeno našemu trenérovi, že nám bude řádně vyprášen kožich (samozřejmě, že činovník z Nového Bydžova se vyjádřil poněkud expresivněji). Tato výhrůžka nás vedla k jistému zamyšlení, zda nemají nové, zahraniční, posily. Při příchodu na palubovku, některými nazývanou "nudle" (tělocvična je dlouhá a úzká), se ukázalo, že skutečně některé tváře soupeře nepoznáváme (vzhledem k věku některých našich hráčů to však není nic divného) a tak naše nejistota v podobě čistého kožichu pokračovala.

Od samotného začátku byl vlastně průběh podobný  jako v pátek, jen s jedním zásadním rozdílem. Nastoupili jsme opět se zónovou obranou, ale soupeř měl díky pomalé rotaci zóny velké množství volných střel. Po první čtvrtině jsme přešli na obranu osobní a v sedmi hráčích jsme udržovali svižnou rotaci. Poločas skončil našim vedením o tři body. A pak to přišlo, kulturní zážitek v podání místního dívčího tanečního souboru. Mladá děvčata ztvárnila svými ladnými pohyby příběh Pána prstenů. Velkolepé představení ukončil klakson oznamující začátek druhého poločasu, který byl po této kulturní vložce tak nějak navíc. Vyrovnané utkán pokračovalo až do čtvrté čtvrtiny, kde se nám opět podařilo zlomit odpor soupeře trpělivou obranou. Bodově se dařilo Honzovi Václavkovi a Víťovi Junkovi, který přidal taky několik důležitých obranných doskoků.

výhra 07.10.2023 BK Nový Bydžov - BK Ústí nad Orlicí 58:76 (22:17 34:37 51:49)
Jan Václavek - 29, Vít Junk - 18, Martin Tomik - 13, Milan Škop - 10, Lukáš Pucholt - 6, Tomáš Skalický - 0, Zdeněk Václavek - 0
09.10.2023 Martin Tomík

Minižactvo U11 veze dvě vítezství z Trutnova

V neděli 9.10. nastoupilo družstvo minižactva kategorie U11 ke svému prvnímu mistrovskému dvojzápasu na palubovce BK Loko Trutnov. Díky absolvování tří přípravných utkání před začátkem soutěže nebyla nervozita tak velká a do utkání jsme vlétli šňůrou několika proměněných nájezdů. Utkání mělo jednoznačný průběh i přes to, že ve čtvrté čtvrtině jsme polevili v obraně a domácí tým tak nastřílel většinu svých bodů. Dobře seřízená mířidla měla Elča Šáchová a Dominik Čermák, ale pochvalu zaslouží všichni, kteří byli na hřišti.

výhra 08.10.2023 BK Loko Trutnov - BK Ústí nad Orlicí 21:65 (2:18 7:38 11:52)
Dominik Čermák - 14, Ellen Šáchová - 14, Ondřej Bárta - 12, Ondřej Tomik - 12, Valerie Juklová - 5, Patrik Čermák - 2, Tereza Lžičařová - 2, Mikuláš Machů - 2, Daniel Šlezingr - 2, Anežka Auxtová - 0, Elisabeth Freudlová - 0, Denisa Leinweberová - 0, Bao Thien Tran - 0, Kristian Vávra - 0

Druhé utkání mělo podobný průběh a tak jsme si v tréninkovém rytmu dokráčeli pro druhé vítězství. V tomto klání se bodově prosadili i přes časté střídání Ondrové Bárta a Tomik, také se bodově dařilo Valče Juklové a Mikuláši Machů. V průběhu utkání jsme zkoušeli nacvičené akce a snažili se o kolektivní basketbal. V obou utkání se podařilo vstřelit koš přibližně 70% našich hráčů. I přes jednoznačné výsledky však utkání ukázalo, že musíme zlepšit základní postavení v obraně, obraný doskok a někteří potřebují zapracovat na driblinku a zakončení. Další utkání nás čeká 21.10., kdy na domácí palubovce přivítáme tým z Havlíčkova Brodu.

výhra 08.10.2023 BK Loko Trutnov - BK Ústí nad Orlicí 18:72 (2:12 5:28 14:56)
Ondřej Bárta - 14, Ondřej Tomik - 14, Valerie Juklová - 8, Mikuláš Machů - 8, Dominik Čermák - 6, Elisabeth Freudlová - 6, Tereza Lžičařová - 6, Daniel Šlezingr - 6, Patrik Čermák - 4, Anežka Auxtová - 0, Denisa Leinweberová - 0, Ellen Šáchová - 0, Bao Thien Tran - 0, Kristian Vávra - 0

Kadeti U17 pokračují na vítězné vlně

Po výhrách v Chrudimi se naši kadeti představili doma v zápasech s Přeloučí. Kádr soupeře se opírá především o hru jednoho hráče, kterému ještě sekundojí další dva chlapci. Zbytek sestavi tvoří chlapci, kteří hrají basket poměrně krátkou dobu, což je vidět na jejich technické i taktické vyspělosti.

Do zápasů jsme tedy nastupovali jako favorit s jasným cílem 2x vyhrát a vyzkoušet si nějaké nové herní kombinace.

výhra 30.09.2023 BK Ústí nad Orlicí - BK Přelouč 78:35 (23:8 34:21 60:31)
Dominik Hodek - 12, Daniel Večeřa - 12, Tadeáš Laky - 11, Ondřej Shejbal - 10, Tomáš Hejtmánek - 9, Jan Blaško - 8, David Dobruský - 6, Matěj Pokorný - 6, Tomáš Stýskala - 4

Do utkání jsme nastoupili velmi koncentrovaně a dařilo se v obraně i útoku. Ve druhé části jsme však polevili a dokonce tuto část prohráli 11:13. V šatně dostali kluci za úkol vstoupit do druhé půle s maximální energií a natáhnout rozdíl ve skóre na 30 bodů. To se až na jediný bodík podařilo a i v poslední periodě jsme naše vedení ještě nevýšili.

výhra 30.09.2023 BK Ústí nad Orlicí - BK Přelouč 68:27 (17:17 38:20 52:20)
Tomáš Hejtmánek - 15, Tadeáš Laky - 14, Dominik Hodek - 9, Ondřej Shejbal - 8, Daniel Večeřa - 8, Jan Blaško - 4, David Dobruský - 4, Matěj Pokorný - 4, Tomáš Stýskala - 2, Ondřej Maixner - 0

Do druhého zápasu, který se hraje jako Východočeský pohár, už hosté nenasadili své nejlepší rozehrávače a nechali větší prostor lavičce. My jsme střídali pravidelně dvě pětky. I přes oslabení hostů skončila první čtvrtina tristní remízou 17:17 a to ještě hosté po většinu času vedli. Na lavičce si tedy kluci vyslechli, co si o tomto průběžném stavu myslím, a od druhé části už hra vypadala dle papírových předpokladů. Zbytek zápasu jsme vyhráli 51:10 a připsali si 4. výhru v řadě.

Svoji premiéru za náš tým si odbyl Tadeáš Laky ze Svitav, který s námi bude letos hrát soutěže U17 i U19. Musí se s námi ještě sehrát a vstřebat herní systém, ale určitě ukázal, že bude posilou.

03.10.2023 Martin Šorf

Minižactvo U12 na úvod sezóny dvakrát vysoko přehrálo dívky z Jičína

Po letní basketbalové přestávce jsme začali novou sezónu v kategorii U12. Prvním soupeřem nám byla děvčata z Jičína, která byla doplněna o několik dívek z Nové Paky. K zápasu bylo připraveno z naší strany osm chlapců a dvě dívky. Již před zápasy jsem rozdělil naši sestavu na dvě pětky a ty se přibližně v každé polovině hrací čtvrtiny střídaly. První pětku tvořili hráči zkušenější, kteří měli za úkol získat náskok a druhou pětku děti mladší nebo méně vyhrané a ty měly za úkol náskok udržet a hlavně si zkusit hrát bez tahounů a tím získávat zkušenosti. V prvním zápase jsme vyhráli 103:25, kdy zkušenější pětice svého soupeře porazila o 70bodů a méně zkušení svůj minizápas vyhráli o 7. V druhém zápase jsme zvítězili 107:45 a zkušenější opět vyhráli o 67, ale nováčci prohráli o 5.

výhra 01.10.2023 BK Ústí nad Orlicí - BSK TJ Jičín 103:25 (28:9 52:15 76:23)
Kryštof Suchomel - 38, Matouš Mikyska - 20, Ondřej Tomik - 14, Dominik Krejsa - 8, Ondřej Bárta - 7, Viet Long Doan - 6, Anna Tisoňová - 6, Kryštof Kühn - 4, Dominik Brablc - 0, Ellen Šáchová - 0

výhra 01.10.2023 BK Ústí nad Orlicí - BSK TJ Jičín 107:45 (27:6 62:12 89:29)
Kryštof Suchomel - 37, Anna Tisoňová - 23, Dominik Krejsa - 14, Matouš Mikyska - 8, Viet Long Doan - 6, Ondřej Tomik - 6, Ondřej Bárta - 5, Dominik Brablc - 4, Kryštof Kühn - 4, Ellen Šáchová - 0

Výsledky vypadají sice jednoznačně, ale i tak se v naší hře našlo spousty nedostatků hlavně v obraně, na obranném doskoku a jak již je našim zvykem i větší množství neproměněných jasných příležitostí. Na těchto aspektech hry budeme muset do dalších zápasů zapracovat, protože se silnějším soupeřem by nás tato zaváhání mohla stát zápas. Nejlepším střelcem v obou zápasech byl Kryštof Suchomel s 38 a 37 body, v prvním zápase mu sekundoval s 20 body Matouš Mikyska a ve druhém Anička Tisoňová s 23 body. V dalších zápasech za měsíc (za 14 dní máme volno) opět na domácí palubovce změříme síly s BK Loko Trutnov.

03.10.2023 Jan Novák

Kadeti U17 na úvod sezóny vezou výhry z Chrudimi

V letošní sezóně starují kadeti U17 v Nadregionální lize kadetů a Východočeském poháru kadetů. V praxi to znamená, že v NRL bude hrát se 6 soupeři a se 4 z nich se utkáme i v poháru, tedy dvojzápas. S Kolínem a Holicemi bude hrát pouze jedno utkání.

V prvním kole jsme zajížděli na palubovku Chrudimi, což jsou chlapci, kteří nehrají basketbal tak dlouho, a to je na jejich technické i taktické vyspělosti vidět. My jsme k duelu vyrazili s deseti hráči a sílem točit dvě pětky, ale tento záměr vzal brzy za své, když se bohužel zranil Lukáš.

výhra 16.09.2023 TJ Sokol BK Chrudim - BK Ústí nad Orlicí 52:77 (16:18 23:40 39:55)
Matěj Pokorný - 16, Dominik Hodek - 13, Tomáš Stýskala - 12, Tomáš Hejtmánek - 8, Ondřej Shejbal - 8, Jan Blaško - 7, Daniel Večeřa - 6, Jan Bryška - 5, Lukáš Gapko - 2, David Dobruský - 0

Do utkání jsme vstoupili velmi laxně, soupeři dovolili mnohokrát skórovat a vůbec to nevypadalo, že jste favoritem. Ostatně úvodní čtvrtina skončila 16:18. Ve druhé části jsme zlepšili obranu, přidali nějaké snadné koše a v poločase jsme už vedli 40:23. Do dréhého poločasu vstoupila Chrudim se zónovou obranu, se kterou se naši kluci zatím defacto nesetkali. V útoku jsme se tedy trochu trápili a když jsme zahazovali jednu trojku za druhou, není divu, že jsme tuto čtvrtinu dokonce prohráli 15:16.

V závěrečné části se nám už dařilo do zóny více pronikat a tak jsme drama nepřipustili a rozdíl ve skóre ještě trochu natáhli. Náš výkon ale rozhodně nebyl optimální a našlo by se v něm hodně chyb v obraně i útoku.

Daniel Večeřa - 18, Tomáš Hejtmánek - 17, Tomáš Stýskala - 17, Dominik Hodek - 13, Matěj Pokorný - 8, Jan Blaško - 4, David Dobruský - 2, Ondřej Shejbal - 2, Jan Bryška - 0

I ve druhém duelu jsme museli často hrát do zóny, ale už jsme si s tím dokázali daleko lépe poradit a několikrát předvedli i velmi pohledné kombinace. Výrazně se zlepšila i naše obrana a především obranný doskok. Ostatně kvalitnější výkon jasně dokumentuje i konečné skóre, které už je daleko lepší než v prvním utkání.

Na úvod soutěže jsme si připsali dvě vyýhry, což je fajn, ale zároveň jsme si ukázali, že je třeba stále pracovat a do každého souboje přistupovat koncentrovaně.

V příštím kole hostíme na domácí palubovce v sobotu 30.9. Přelouč.

19.09.2023 Martin Šorf

Členské příspěvky na sezonu 2023/2024

Prosíme o uhrazení 2. platby do 28.2.2024!

11.09.2023 Martin Šorf

Tréninky v nové sezoně začínají v úterý 5. září - aktualizace středečních tréninků

Od úterý 5.9. začínají tréninky soutěžních družstev. V menu najdete u každého týmu rozpis tréninků, zde nabízíme souhrn:

První zářiový týden došlo k úpravě, kdy středeční tréninky na SŠUP od 15:45 budou nově pro žáky U14 a vybrané minižáky U12+U13.

Kadeti U17:

pondělí   17:30 - 19:00   ZŠ Hylváty (společně s U17B)

úterý   18:00 - 19:30   Městská hala Litomyšl

středa   17:15 - 19:00   Hala SŠUP

04.09.2023 Martin Šorf

Memoriál Bohuslava Langa letos pro kadety U17 a minižactvo U12

31.08.2023 Martin Šorf

Informace k letnímu příměstskému soustředění - AKTUALIZACE 12.8.

Letošní letní soustředění bude opět probíhrat formou příměstského tábora, kdy týmy budou mít trénink dopoledne a odpoledne. Pouze u kategorie dívek a chlapců U17 bude v jeden den pouze večerní trénink.

NOVĚ: S ohledem na malou účast budou mít U11 tréninky pouze ve středu a čtvrtek!

Začátek soustředění: pondělí 21.8.

Konec soustředění: pátek 25.8.

Místo: tělocvična ZŠ Bratří Čapků 1332, Ústí nad Orlicí

Cena: cena za 5 dní soustředění je 1.500,- (v ceně zahrnut oběd), pro U17 je cena 1.200,-, pro U11 je cena 600,-

Platba: na účet 102235791/2250, VS rodné číslo dítěte

Účastníci: Chlapci a dívky, kteří budou v sezoně 23/24 zařazeni do soutěžních týmů.

Denní harmonogram:

- Příchod do haly je možný od 8:00, ale nejpozději 15 minut před začátkem svého tréninku.

- Odchod z haly je po svém odpoledním tréninku (v případě, že jsou odpoledne ještě jiné tréninky, lze dítě vyzvednout později).

- V den, kdy má družstvo pouze jeden trénink (platí pro U17), tak přijdou hráči/hráčky pouze na ten večerní trénink.