Galavečer basketbalu ve středu 31.5. v Malé scéně!

PDF download

Přijďte s námi zakončit velmi úspěšnou sezonu do krásného prostoru Malé scény.

Během galavečera proběhne zhodnocení všech týmů a předání individuálních cen.

Těšíme se na viděnou se všemi, které zajímá ústecký basketbal.

 

Zobrazit celou zprávu
18.05.2023 Martin Šorf

Stříbro nebo brambory pro naše žákyně? Dopadlo to dobře!

PDF download

V sobotu 13.5. jsme odjížděli s děvčaty na poslední utkání sezóny do Příboru, kdy bylo jasné, že pokud vyhrajeme, tak bereme stříbro. V opačném případě by Příbor získal bronz a my bohužel až bramborovou medaili. Soupeřky na nás od začátku nastoupily s velmi agresivní obranou po celém hřišti a bylo jasné, že to stříbro nám nedají jen tak lehce. V průběhu třech čtvrtin jsme měli stále manko 7 bodů a nedařilo se nám ho stále stáhnout. Při nástupu do poslední periody se naše děvčata konečně pořádně vyhecovala a také přitvrdila v obraně. To slavilo úspěch a prvních sedm minut jsme vyhráli 18:4 a těch 7 bodů manko najednou měly soupeřky. Bohužel ještě nebylo vyhráno a soupeřkám se povedlo vstřelit 2 minuty před koncem dvě trojky, naštěstí jsme se z toho nesesypali a dvěma koši jsme dotáhli toto utkání k té vysněné stříbrné medaili.

 

výhra 13.05.2023 BK Příbor - BK Ústí nad Orlicí 57:61 (20:13 34:26 46:39)
Ema Zabranská - 13, Lucie Lavičková - 11, Johana Blaško - 9, Estella Faltysová - 9, Barbora Nešporová - 7, Kristýna Šmögerová - 6, Ester Matoušková - 4, Alžběta Maličká - 2, Veronika Dolečková - 0, Žaneta Doubínková - 0, Anežka Suchomelová - 0

 

Pro náš tým je druhé místo v Nadregionální lize velkým úspěchem. V sezóně jsme se potýkali s dlouhodobými nemocemi, také i nějakými zraněními a hlavně máme tým složený z poloviny rádoby zkušenými děvčaty a z druhé poloviny úplně začínajícími hráčkami, pro které to byla velká zkušenost a vzpruha do dalších sezón.

Zobrazit celou zprávu
17.05.2023 Tomáš Skalický

Tréninky minižactva U11 a U12 v květnu a letní soustředění

PDF download

V období od 10. do 31. května budou mít družstva minižactva U11 a U12 tréninky takto:

 

minižactvo U11:

pondělí  16:00 - 17:30  ZŠ Hylváty

úterý  16:00 - 17:30  ZŠ Br. Čapků

čtvrtek  16:00 - 17:30  ZŠ Br. Čapků

 

minižactvo U12:

pondělí  16:00 - 17:30  ZŠ Hylváty

úterý  17:30 - 19:00  ZŠ Br. Čapků

čtvrtek  16:00 - 17:30  ZŠ Br. Čapků

 

Zároveň Vás informujeme, že letní příměstské soustředění proběhne letos v termínu 21. - 25. srpna 2023!

 

Zobrazit celou zprávu
10.05.2023 Martin Šorf

Fantastický republikový bronz pro malé baskeťáky

PDF download

Obrovského úspěchu se poslední dubnový víkend dočkal ústecký basketbal. Místní basketbalový klub je členem Regionální basketbalové akademie Young Diamonds a společně s Litomyšlí utvořil tým, který se účastnil EOS Mistrovství ČR minižactva U11 mix. Šampionát pro 12 nejlepších smíšených celků z celé republiky jsme navíc měli možnost hostit v halách v Ústí nad Orlicí a České Třebové, takže oslavy první republikové medaile mohly proběhnout doma před vlastními fanoušky.

 

V základní skupině jsme si poradili bez větších obtíží s SKB Rokycany v poměru 78:36 a s Renocarem Podolí 65:39. Z prvního místo jsme šli tedy ve čtvrtfinále na Tigers České Budějovice. I v tomto zápase jsme předváděli výbornou obranu a už v prvním poločase získali rozhodující náskok. Po vítězství 69:31 nás čekala velká výzva v semifinále. Postavil se nám soupeř z Domažlic, který se opíral výhradně o dva skvělé hráče. Bohužel jsme je nedokázali příliš přibrzdit, a tak jsme se po prohře 46:66 museli smířit s bojem o bronz. V něm nás čekala pražská Sparta a bylo to opravdové vyvrcholení turnaje. Po nevydařené první čtvrtině začala naše velká stíhací jízda, kterou jsme dokonali obratem v poslední osmiminutovce, a po výhře 44:35 se radovali ze zisku republikové medaile.

 

O víkendu jsme tedy slavili dvojitý úspěch. Jednak jsme dokázali zdárně uspořádat tuto velkou třídenní akci, po které sme sbírali jen samé pozitivní ohlasy od účastníků i basketbalové federace. Druhým úspěchem je zisk již zmiňovaných bronzových medailí, které jsou premiérovým cenným kovem z Mistrovství ČR pro náš klub i projekt regionální akademie.

 

Veškeré výsledky, statistiky a fotky najdete na webu: mcr11.bklitomysl.cz.

Zobrazit celou zprávu
09.05.2023 Martin Šorf

Žáci U15 vybojovali fantastické ligové stříbro! Hodnocení celé úspěšné sezony.

PDF download

Během posledního hracího víkendu ligové skupiny B jsme hostili dva celky z Prahy, které se nachází v tabulce za námi, a tak jsme byli určitě favority. Věděli jsme, že potřebujeme vyhrát alespoň jednou, abychom udrželi druhou příčku.

Do sobotního zápasu jsme nastoupili s velkou energií a díky presingu získali i několik míčů a zaznamenali snadné koše. Po 15 minutách jsme vedli 30:8 a zápas byl jasně nasměrovaný k vítězství. Ve druhém poločase jsme si už zkoušeli některé nové útočné kombinace a stále dobře bránili. Výsledkem bylo jasné vítězství o 40 bodů.

 

výhra 15.04.2023 BK Ústí nad Orlicí - TJ Sokol Kbely 77:37 (18:8 37:16 56:31)
Daniel Večeřa - 16, Tomáš Hejtmánek - 14, Tomáš Stýskala - 13, Jan Blaško - 11, Dominik Hodek - 10, Jakub Ripka - 7, Ondřej Shejbal - 4, David Dobruský - 2, Matěj Pokorný - 0

 

V neděli jsme si už mohli zápas užít, ale rozhodně jsme se chtěli se soutěží rozloučit vítězstvím. Avšak v prvním poločase to nebylo zdaleko ono, chyběl důraz, energie i přesnost. O přestávce jsme vedli "jen" 33:25. Druhý poločas jsme však začali dobře, naše obrana už vypadala jako obrana a v útoku jsme za to byli odměněni několika snadnými koši. Třetí periodu jsme ovládli 20:4 a zápas tak zlomili v náš prospěch.

 

výhra 16.04.2023 BK Ústí nad Orlicí - Jižní Supi 69:44 (17:12 33:25 53:29)
Daniel Večeřa - 18, Dominik Hodek - 14, Tomáš Stýskala - 10, David Dobruský - 6, Tomáš Hejtmánek - 5, Jan Blaško - 4, Matěj Pokorný - 4, Jakub Ripka - 4, Ondřej Shejbal - 4

 

HODNOCENÍ CELÉ SEZONY:

Těmito výhrami jsme zakončili úspěšnou sezonu ozdobenou stříbrem v ligové skupině B, když jsme dokázali vyhrát 11 ze 14 zápasů. Naše výkony měly v průběhu soutěže rostoucí tendenci a především v jarní nadstavbové ligové fázi jsme předváděli dobrý basketbal. Naše hra se opírala především o kvalitní obranu, která byla v naší skupině vůbec nejlepší. Soupeře jsme udrželi průměrně na 49 bodech za zápas, což je dobrá vyzitka. Pod vlastním košem si už dokážeme pomoci ze slabé strany a důležité také je, že jsme poměrně dobře kontrolovali obranný doskok. Náš celoplošný presing se zdovjovanám dělal problém většině soupeřů a často jsme tak získali míč pro snadné zakončení.

V útoku byla naše hra založena především na hře 1na1 a ke konci sezony jsme už začali využívat i clon a pomalu se připravovat na útočné kombinace, které nás v dorosteneckých kategoriích čekají.

Ať jenom nechválíme, tak je třeba zmínit jednu disciplínu, ve které jsme byli defacto nejhorší z celé souteže a to je střelba trestných hodů. Jako tým jsme měli úspěšnost pouhých 36%! To je vážně hodně slabé a pokud se v tomto chtějí kluci zlepšit, musí přes léto odstřílet tisíce šestek venku na hřišti.

 

Co bylo také velmi pozitivní a zajisté i pomohlo k celkovému umístění, to byla účast hráčů. K zápasům jsme jezdili pravidelně v dostatečně početné a kompletní sestavě, což se vždy hodí.

Náš tým byl opravdu dobře složen a každý v něm měl svoji roli. Někdo pomohl obranou, jiný zase měl zisky, další se rval pod košem o doskoky. V útoku jsme měli několik hráčů, kteří se dokázali více prosazovat. Když se nedařilo jednomu, vzal to na sebe někdo jiný, takže to pro soupeře nebylo tolik snadné ubránit.

Z čeho mám také velkou radost je náš týmový duch. Měl jsem z kluků pocit, že jsme jeden tým, který chce vyhrávat a to vždy hodně pomůže. Sezonu lze tedy hodnotit jako velmi úspěšnou a samotné ligové stříbro je možná i trochu překvapením, ale zaslouženým!

 

V příští sezoně poskočíme již do dvojročníkové kategorie U17, tedy budeme se běžně potkávat i se soupeři o rok staršími. Tým dozná asi dvou změn, kdy pravděpodobně s týmem nebude hrát Tadeáš a Domča (jeden odchází do Pardubic a druhého čekají boje v lize U14), naopak by tým mohli posílat Adam Karlík s Lukášem Gapkem, tedy dva chlapci ročníku 2007.

V sezoně 23/24 budeme nastupovat v Nadregionální lize kadetů, kde chceme pokračovat ve výkonostním posunu a připravit se na kvalifikaci o ligu kadetů pro sezonu 24/25.

Zobrazit celou zprávu
18.04.2023 Martin Šorf

Pořádná porce domácích zápasů již tento víkend!

PDF download

Zobrazit celou zprávu
13.04.2023 Martin Šorf

Minižactvo U12 – konečné 6. místo!

PDF download

O uplynulém víkendu jsme se zúčastnili turnaje o 5. - 8. místo konaného na SŠB Pardubice. Do víkendových klání jsme vstupovali ze sedmého místa po dlouhodobé části. To znamenalo v prvním kole souboj se šestým Týništěm. Týniště zdecimované nemocemi a zraněními dorazilo na závěrečný turnaj pouze se šesti hráčkami a jedním hráčem. Druhou dvojicí v pavouku tvořili domácí SŠB a hráči Trutnova, tento souboj skončil celkem jasným vítězstvím Pardubic.

 

výhra 01.04.2023 SK Týniště nad Orlicí - BK Ústí nad Orlicí  52:65 (17:17 26:35 43:51)
Jan Rada - 18, Kryštof Suchomel - 15, Viet Long Doan - 8, Antonín Jukl - 8, Adam Vais - 8, Štěpán Šilar - 4, Kryštof Kühn - 2, Aleš Vítek - 2, Štěpán Hýrek - 0, Jan Mlejnek - 0

 

Do zápasu s Týništěm jsme vstoupili dobře, dařilo se nám zakončení, ale bohužel jsme nedokázali zastavit dvě hradecké sokolky do Týniště zapůjčené, takže po první čtvrtině byl stav vyrovnaný. Druhou čtvrtinu jsme dokázali vyhrát o 8 bodů, ale stejně tak jsme vyhrávali i v získaných faulech, kdy většina z nich byla z naši strany totálně nesmyslných – pořád musíme někde šahat, snažit se vypíchnout míč, pořád chceme někoho zblokovat, než abychom hráče ubránili na nohách…

Ve třetí čtvrtině jsme se dokázali vyvarovat zbytečných faulů a opět se hrála zcela vyrovnaná partie. V poslední části už začaly docházet Týništi síly, protože tři hráčky byly na hřišti bez jediného vystřídání. Nakonec jsme Týniště porazili 65:52 a v souboji o páté místo na nás čekalo domácí SŠB. Svůj nejlepší zápas odehrál Adam Vais.

 

výhra 01.04.2023 SŠB Pardubice  - BK Ústí nad Orlicí  60:34 (20:6 40:15 44:28)
Jan Rada - 16, Kryštof Suchomel - 6, Jan Mlejnek - 4, Aleš Vítek - 4, Kryštof Kühn - 2, Adam Vais - 2, Viet Long Doan - 0, Štěpán Hýrek - 0, Antonín Jukl - 0, Štěpán Šilar - 0

 

V zápase o 7. místo kluci z Trutnova porazili už notně unavené Týniště 53:47. Poslední zápas miniturnaje byl zápas o konečné páté místo. Domácí SŠB výrazně vyšší než náš tým na nás pěkně vlétl a rozhodl o svém vítězství už v prvním poločase. Bohužel jsme byli všude o trochu později, trochu pomaleji, trochu míň jsme spolupracovali…stane se! Po mírné bouři o přestávce jsme chtěli vyhrát aspoň druhý poločas, což se nám skoro povedlo. Do třetí čtvrtiny vstoupilo úplně jiné mužstvo a tuto část jsme vyhráli 13:4 i přes další velké množství nedaných jasných pozic. Bohužel v závěrečné části jsme byli opět impotentní v útoku a domácí si už vítězství pohlídali. Takže konečné šesté místo!

 

Celkové zhodnocení sezóny: Šesté místo z deseti odpovídá našim dovednostem a schopnostem. Pozitivum je, že jsme dokázali hrát minimálně jeden zápas vyrovnaně s každým týmem soutěže. Stačili jsme i týmům, kteří byly výrazně starší než my, občas jsme měli na hřišti spíš sestavu U10 než U12. Negativem bylo neskutečné množství absencí na trénincích a zápasech, ať už způsobené nemocemi (lze samozřejmě omluvit) nebo i neochotou rodičů obětovat trochu svého času pro svoje ratolesti (neplatí samozřejmě pro všechny). Bohužel sportování je někdy až za různými oslavami, návštěvami babiček a sběrem hub...

Zobrazit celou zprávu
04.04.2023 Jan Novák

Žáci U15 mají na dosah fantastické ligové stříbro!

PDF download

O víkendu a ve středu odehráli naši žáci tři ligové duely, které nás výrazně přiblížily konečnému druhému místo v tabulce.

Ve středu jsme hostili Holice a tentokrát jsme s tímto tradičním rivalem odehráli hodně vyrovnané a dramatické utkání. Především na útočné polovině jsme se hodně trápili, když jsme zahodili mnoho příležitostí ke skórování. Naštěstí jsme ztracenou mušku našli v závěrečné čtvrtině, kterou jsme vyhráli 21:6 a tím zápas otočili a rozhodli v náš prospěch.

Díky těmto třem výhrám jsme velmi blízko konečné druhé příčce v naší ligové skupině B, stačí nám k jejímu udržení z posledních dvou domácích zápasů proti papírově slabším týmům jednou zvítězit.

 

výhra 29.03.2023 BK Ústí nad Orlicí - BVK Holice 56:46 (12:16 25:26 35:40)
Tomáš Hejtmánek - 14, Tomáš Stýskala - 12, Tadeáš Tichý - 10, Ondřej Shejbal - 6, Dominik Hodek - 5, Matěj Pokorný - 5, Václav Kočí - 4, David Dobruský - 0, Jakub Ripka - 0, Daniel Večeřa - 0

 

O víkendu jsme odehráli dva rozdílné zápasy a to jak s ohledem na soupeře, tak i náš výkon. V sobotu jsme se proti outsiderovi dlouho trápili a po vyrovnané první půli rozhodli duel až po přestávce.

Naopak v neděli jsme na horké pelhřimovské půdě měli skvělý vstup do utkání a ostatně první tři čtvrtiny jsme byli lepším týmem a vypracovali si až 30 bodové vedení. Domácí v závěrečné části mocně dotahovali, ale naštěstí jsme měli polštář dost velký a výhru si pohlídali.

 

výhra 25.03.2023 BK Ústí nad Orlicí - SŠB Pardubice 74:44 (12:9 26:24 53:32)
Tomáš Stýskala - 19, Tadeáš Tichý - 16, Daniel Večeřa - 14, Ondřej Shejbal - 12, Jakub Ripka - 5, Václav Kočí - 4, David Dobruský - 2, Matěj Pokorný - 2

 

výhra 26.03.2023 BK Sojky Pelhřimov - BK Ústí nad Orlicí 63:77 (5:27 14:42 38:65)
Tomáš Stýskala - 32, Daniel Večeřa - 17, Tadeáš Tichý - 16, Václav Kočí - 6, Jakub Ripka - 3, Matěj Pokorný - 2, Ondřej Shejbal - 1, David Dobruský - 0
Zobrazit celou zprávu
31.03.2023 Martin Šorf

Minižactvo U11 podlehlo zkušenějším hráčům z Litomyšle

PDF download

O víkendu se odehrály dva zápasy najmladšího minižactva U11 v Litomyšli.

Bývá zvykem, že po zápasech tohoto družstva si můžete přečít komentář z ruky trenéra Martina Tomíka. Tentokrát tomu bude však trochu jinak, hodnocení zápasu napsala umělá inteligence. Ano, je to tak, už existují programy, do kterým pouze zadáte vstupní údaje a on vytvoří článek za Vás. Takto by to tedy vypadalo, kdybychom nechali komentáře psát jen počítače. Za mě tomu chybí ten osobní pohled trenéra, díky kterému je to pak mnohem pestřější a čtivější. No posuďte sami :-).

 

výhra 26.03.2023 ADFORS Basket Litomyšl - BK Ústí nad Orlicí 79:29 (23:8 49:14 63:21)
Kryštof Koblížek - 6, Dominik Krejsa - 6, Kryštof Suchomel - 6, Kryštof Kühn - 4, Viet Long Doan - 3, Matouš Mikyska - 2, Ondřej Tomik - 2, Dominik Brablc - 0, Martin Čižmárik - 0, Valerie Juklová - 0, Ellen Šáchová - 0

 

V neděli 26. března se odehrál basketbalový zápas mezi naším týmem BK Ústí nad Orlicí a domácím týmem Litomyšl. Hráli jsme na půdě soupeře, což nám přineslo řadu výzev.

Bohužel, už od samého začátku utkání bylo patrné, že domácí tým Litomyšl bude těžkým soupeřem. Byli lepší ve všech herních činnostech, lépe doskakovali, lépe bránili a stříleli na koš s větší přesností než naše družstvo.

I přesto jsme se snažili držet krok s Litomyšlí, ale to bylo těžké. Snažili jsme se zlepšit naši obranu a výkon, ale tentokrát to nevyšlo. Domácí tým byl prostě příliš silný a dokázal si udržet vedení až do konce utkání.

Hráči Litomyšle se prezentovali skvělým výkonem a hráč s číslem 7 dokázal přinést svému týmu potřebnou energii svými koši.

I když jsme si neodnesli vítězství, určitě jsme si z tohoto zápasu odnesli spoustu zkušeností a budeme se snažit zlepšit naše výkony v dalších utkáních. Musíme zapracovat na našich nedostatcích a zlepšit naši hru, abychom mohli konkurovat silným týmům v této soutěži.

Závěrem lze říct, že Litomyšl byla jasně lepší a zaslouženě si připsala vítězství. Gratulujeme jim a těšíme se na další zápasy.

 

výhra 26.03.2023 ADFORS Basket Litomyšl - BK Ústí nad Orlicí 62:45 (15:6 37:15 54:21)
Kryštof Suchomel - 14, Viet Long Doan - 8, Matouš Mikyska - 6, Ondřej Tomik - 6, Kryštof Koblížek - 4, Martin Čižmárik - 3, Dominik Brablc - 2, Dominik Krejsa - 2, Valerie Juklová - 0, Kryštof Kühn - 0, Ellen Šáchová - 0
Zobrazit celou zprávu
29.03.2023 Martin Šorf

Muži zakončili sezonu domácí výhrou

PDF download

V sobotu 18.3. od 16:30 měl oficiální začátek poslední domácí zápas ve Východočeském přeboru mužů. Hrálo se v hale SŠUP před velmi slušnou diváckou kulisou. Tým z Nového Bydžova však měl na cestě jakési potíže a tak utkání začalo s přibližně patnáctiminutovým zpožděním. Výsledek utkání neměl vliv na konečné pořadí v soutěži a tak cílem bylo si dobře zahrát, nezranit se, zaběhat si a vytvořit si tak dobré podmínky pro večerní kulturní posezení s nápoji. V utkání se také měla rozhodnout sázka o večeři mezi Vojtou Pecháčkem a mnou. V této lapálii šlo to, kdo z nás dvou vstřelí v sezoně více trojek. Ten, který prohraje, platí tomu druhému večeři. Před utkáním s Bydžovem jsme na tom byli s Vojtou úplně stejně, oba jsme ve statistikách měli nulu.

 

výhra 18.03.2023 BK Ústí nad Orlicí - BK Nový Bydžov 99:63 (23:16 55:29 75:42)
Martin Svojanovský - 23, Martin Tomik - 17, Vít Junk - 14, Jan Blaško - 10, Vojtěch Pecháček - 10, Jan Václavek - 10, Tomáš Skalický - 9, Ivan Jetmar - 4, Ivan Jetmar - 4, Zdeněk Václavek - 2

 

Utkání začalo ve svižném tempu a pomalu, ale jistě náš bodový účet rostl více než soupeřův. Dominovali jsme v útoku a dobrou obranou jsme nutili soupeře k těžkým střelám. Ve třetí čtvrtině Vojta proměnil svou střelu z dálky, už jsme si sčítal své kapesné, ale podle rozhodčího došlo k přešlapu tříbodové hranice. K rozuzlení našeho souboje došlo až ve čtvrté čtvrtině. Vojta mně na trojce postavil clonu na bránícího hráče, já ji využil a hned po cloně vystřelil za trojkovým obloukem. Míč odrazem o desku propadl obroučkou. V tomto minisouboji jsme vedl 1:0. Blížil se závěr utkání a také pomyslná stobodová hranice. V jednom z mnoha útoků jsem předal míč Vojtovi a ten vystřelil za tři body. Čistá trojka srovnala stav na 1:1 a blížilo se sto vstřelených bodů týmu. Skóre jsme dotáhli na 99 bodů. Několika dalšími pokusy, nájezdy, střelami, dokonce jsme si vzali i oddechový čas, se však další body vstřelit nepodařilo. S Vojtou jsme si večeři zaplatili vzájemně a nezbývá než tuto sázku rozlousknout v příštím ročníku Východočeského přeboru. Domácím utkáním s týmem z Bydžova jsme soutěž otevřeli a v sobotu i uzavřeli. Náš konečný účet je 8 vítězství a 7 porážek. Konečné 4 místo je vzhledem k našemu věkovému průměru velmi dobré. Děkujeme za podporu všem fanouškům, přejeme pěkné Velikonoce, ve zdraví oslavte 1. květen, vzpomeňte také na Jana Husa, slovanské věrozvěsty a pokud vše dobře dopadne, tak se zase v září budeme těšit na vaše hlasité fandění.

Zobrazit celou zprávu
21.03.2023 Martin Tomík
Zavřít
ADFORS FESTIVAL U13
ADFORS FESTIVAL U13
EOS MČR U11 MIX
EOS MČR U11 MIX


DŮLEŽITÉ
Přihláška za člena klubu

Přihláška za člena klubu ke stažení zde:

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ 2023

Letní soustředění všech soutěžních družstev proběhne jako příměstský tábor v Ústí nad Orlicí v termínu

21. - 25. srpna 2023!

Prosíme, neplánujte si v tento týden dovolené.

ROZPIS ZÁPASŮ 22/23

Předběžný rozpis zápasů všech týmů v sezoně 2022/2023:



BA Young Diamonds
BA Young Diamonds

ADFORS Basket Litomyšl
ADFORS Basket Litomyšl

Návštevy
celkem: nahravam
celkem rok: nahravam
jedinečný měsíc: nahravam
jedinečný týden: nahravam
jedinečný dnes: nahravam
online: nahravam